Svatba ve venkovském stylu: kde ji uspořádat?

svatba-ve-venkovskem-stylu-uvodni

Oblíbenost svateb ve venkovském stylu stoupá. Svou uvolněnou atmosférou, originalitou a nedbalou elegancí představují perfektní volbu pro páry upřednostňující lokálnost, přírodní materiály a minimalismus. 

Patříte k nim i vy? Pak jste tu správně. Právě pro vás jsme totiž připravili 5 tipů na to, kde rustikální svatbu uspořádat. A že je z čeho vybírat.

Svatba na statku

Asi nejčastější variantu venkovských veselek představuje svatba na statku. Soukromí, plně vybavené zázemí a okolní příroda jsou dostatečnými argumenty. Farma patří po celou dobu jen vám a ušetříte také spoustu času za přejíždění z místa obřadu na hostinu. 

Praktickou stránku doplňuje navíc i ta estetická. Rustikální vzhled farem má jedinečné kouzlo a na spoustě z nich dokonce stále chovají domácí zvířata. Koně, ovce nebo lamy zajistí originální zpestření i pro nejmladší hosty. 

Svatba ve stodole

Cítíte tu nádhernou vůni sena a dřeva? Přesně takhle totiž voní svatba ve stodole prozářená září světýlek, lampionů a domácí atmosférou. 

svatba-ve-stodole-1591200467

Obřad je možné uspořádat v blízké kapličce, nebo ho přesunout přímo do stodoly. Tu tvoří dostatečný vnitřní i vnější prostor. Hodovat a tančit tedy můžete v teplých letních měsících i mezi sněhovými vločkami. Každá varianta má něco do sebe. Taková zimní svatba se svařeným vínem a praskajícím dřevem v kamnech je jasným adeptem na svatbu roku.

Svatba v přírodě

Ruch velkoměst vás neláká a spíš než na zámku si chcete své “ANO” říct pod korunami stromů? Svatba v lese nebo na louce vám zaručí vše, po čem vaše srdce prahne. 

svatba-v-prirode-1591200465

Jste-li milovníky květin, zeleně a dlouhých dnů, zamluvte si oddávajícího na duben - srpen. Pokud ale dáváte přednost ledovému království a ožíváte při teplotě pod 10 stupňů, uspořádejte svatbu mimo hlavní sezónu. Kromě originálních zasněžených fotografií do vaší svatební knihy dostanete i nižší ceny dodavatelů.

Svatba na zahradě

Ne vždy je nutné se sáhodlouze probírat seznamem “komerčních” míst na svatbu. Patříte-li mezi šťastné majitele zahrádky, nebo znáte někoho, kdo vám ji poskytne, máte vyhráno. 

svatba-na-zahrade-1591200463

Domácí zázemí, radostné vzpomínky a nižší náklady tvoří přesvědčivý trojboj. Rozpočet na pronájem můžete přesunout např. na občerstvení a snubní prstýnky. Jen nezapomeňte na dostatečnou kapacitu míst a variantu pro případ nepříznivého počasí.

Svatba na vinici

Řadíte se mezi vášnivé vinaře a věříte, že ve víně je pravda? Pak se vezměte přímo na vinici. Majitelé vinných sklípků často nabízí i občerstvení včetně “pitného režimu”.

svatba-na-morave-1591201450

Taková svatba na jižní Moravě je zárukou nezapomenutelných zážitků. Místní pohostinnost je vyhlášená široko daleko. A co víc od svatebního dne chtít, než lásku, výbornou společnost a dobrou náladu?

Našli jste tu pravou variantu pro váš velký den? Pokud nabízí vše, co od svatebního místa čekáte, na nic nečekejte a začněte plánovat. Krásný obřad můžete zažít i na svatbě na úřadě. Nejkrásnější den vašeho života už na vás čeká. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení