O nás

Příběh Mementerry – kdo jsme?

Our Love Challenges Team - David Makovský, Vít Libovický

Zakladatelé – David Makovský, Vít Libovický

Jsme dva spolužáci z Vysoké školy ekonomické David a Vítek a společně jsme přivedli na svět speciální zážitkové knihy Our Love Challenges, Best Friends Forever a Deník mojí Kočky, které nyní vydáváme pod značkou Mementerra.

Jak to všechno začalo?

Vše začalo na podzim roku 2016, kdy Vítek zápasil s vymýšlením originálních aktivit, které podniknout se svou přítelkyní. Nechtěl, aby to vždy končilo u kina nebo restaurace a hecl se, že vymyslí více než stovku unikátních nápadů do zásoby. Zároveň chtěl společné zážitky uchovávat, aby bylo v budoucnu na co vzpomínat. Tím se v hlavě zrodil nápad vytvořit zajímavou knihu – kombinaci deníku a alba s jedinečnou a zábavnou aktivitou nebo výzvou na každé straně.

Nápadů se nakonec za pomoci rodiny a přítelkyně vymyslelo přes 180 a těsně před Vánoci 2016 spatřila kniha Our Love Challenges světlo světa. Počáteční zájem překonal všechna očekávání, objednávky rychle přibývaly a k projektu se připojil i David, spolužák z vysoké školy, aby se vším pomohl.

Ze začátku knih nebylo mnoho, tak jsme je skladovali v garáži a ručně je balili. Každodenní výlety na poštu však byly časově velice náročné. Díky soutěži začínajících podnikatelů T-mobile Rozjezdy, ve které jsme vyhráli středočeské kolo, jsme si mohli dovolit uskladnit knihy ve skladu, který za nás řešil i jejich expedici. Tím se nám uvolnila spousta času a my začali přemýšlet, kam bychom se chtěli posunout dále.

Americký sen

Díky obrovskému zájmu, neskutečně pozitivním ohlasům a našim velikým ambicím jsme se rozhodli přeložit knihu do více jazyků a vyrazit s ní do USA. K tomu jsme využili komunitní crowdfundingový portál Kickstarter, kde jsme v létě roku 2017 spustili naši kampaň. Slibovali jsme si od ní zafinancování této expanze. Přestože se nám tato akce příliš finančně nevyplatila, získali jsme díky ní mnoho nových zkušeností, kontaktů, překlad do tří světových jazyků a navíc knihu prezentovali tisícům potenciálních amerických zákazníků.

S úspěchem ale přišly také první problémy. Rozposlat slíbené knihy do celého světa byl větší oříšek než jsme očekávali. Klopýtnutí se hromadila a my se rozhodli odložit expanzi a soustředit se primárně na Českou republiku a Slovensko, do kterého již také od února 2018 knihy posíláme. Amerického snu jsme se však nevzdali a v polovině května tam knihu oficiálně začali prodávat.

Nová dávka zážitků – přivítejte Mementerru

V Česku jsme uspořádali speciální vánoční a valentýnské akce, domluvili spolupráce s blogery a youtubery a začali jsme tvořit novou knížku, tentokrát určenou pro nejlepší kamarádky – Best Friends Forever. Tu jsme vydali v březnu 2018 a o tři měsíce později následovala opravdová srdcovka – Deník mojí Kočky (Vítek kočky miluje).  Kdo by to byl tušil, že i kočka si může vést svůj vlastní stylový deník? 😉 

Obě knihy se, stejně jako Our Love Challenges, setkaly s velmi pozitivním ohlasem. Abychom tomu všemu dali jednotný styl, převlékli jsme firmu do nového kabátku – knihy nyní vydáváme pod značkou Mementerra, což znamená „země vzpomínek“. Pokud vlastníte některou z našich knih, rádi vás uvítáme v naší nové soukromé Facebookové skupině, určené pro sdílení zážitků a fotek.

Třemi knihami to ale zdaleka nekončí. Máme velké plány, na kterých aktivně pracujeme, takže se rozhodně máte na co těšit  😉

Nechte se inspirovat a sledujte aktuality na našem Facebooku Mementerra nebo na instagramu @mementerra.

logo Mementerra
Zážitky, kterých se můžete dotknout.

 


Nenech si nic ujít
Měsíčník Mementerry – chci dostávat pravidelný výcuc toho nejzajímavějšího – info o nových knihách a akcích, pohled do zákulisí a nové články z blogu.


Tipy na vyplňování knihy – chci dostávat praktické tipy a návody jak lépe fotit, psát a scrapbookovat.