Pohodové doručení do Vánoc a vánoční provoz e-shopu

vanoce

Od pondělní půlnoci 18. prosince již negarantujeme doručení zásilek do Vánoc. Doporučujeme navštívit Albi prodejny, kde lze nakoupit až do Štědrého dne.

DÁRKY NA POSLEDNÍ CHVÍLI 

Pokud jste ve skluzu a ještě vám něco bude v posledním předvánočním týdnu pod stromeček chybět, zastavte se v některé z našich Albi prodejen, kde nyní vše od Mementerry můžete také koupit. Kolegyně a kolegové jsou připraveni vám pomoci v plnění vánočních přání, a to až do Štědrého dne (24. prosince) do 12:00 hodin.

prodejny

DOPRAVA V ČASE PŘEDVÁNOČNÍM

Dorazí nebo nedorazí? Těžký kvíz, který při nákupu na e-shopech řešíte každé Vánoce - ačkoliv u nás v Albi stíháme expedovat dárky obvykle do druhého dne, zásilky mohou nabrat cestou zpoždění. Čím dřív objednáte, tím větší rezervu na doručení (a klidnější Vánoce) máte.

ZÁSILKOVNA

Zásilkovna garantuje doručení do Vánoc u všech zásilek expedovaných od nás v úterý 19. prosince. Pokud tedy s objednáním ještě otálíte, zkuste nakoupit ideálně do pondělní půlnoci 18. prosince, v úterý předáme balíčky Zásilkovně a doručení by mělo být v pohodě do Vánoc. Čím víc se Vaše objednávka blíží hraniční půlnoci, tím víc doporučujeme vybírat pro doručení Z-boxy, které nejsou limitovány otevírací dobou.
Pozor - doba k vyzvednutí balíčku se u Z-boxů ve svátečním období zkracuje na 2+1 kalendářní den!

Balíčky u Zásilkovny lze sledovat zde - číslo zásilky obdržíte v potvrzovacím e-mailu o expedici.

PPL

PPL aktuálně rozšířila nejen počet svých dep, ale i svou síť PPL boxů, takže letos i u PPL počítáme s tím, že objednávky realizované do pondělní půlnoci 18. prosince, v úterý ráno vyexpedujeme a balíček do Vánoc dorazí. 

Některé vytížené vozy kurýrů PPL mohou mít poslední předvánoční týden potíže s doručováním ve velkých městech, proto doporučujem to samé jako u Zásilkovny - čím blíže objednávate hraničnímu termínu, tím více se snažte pro doručení vybírat Parcel shopy a PPL boxy, kde nejste vázáni doručovací dobou.

Balíčky u PPL lze sledovat zde - číslo zásilky obdržíte v potvrzovacím e-mailu o expedici.

ČESKÁ POŠTA A BALÍKOVNA

U České pošty vzhledem k aktuálnímu zpoždění více než 59 % zásilek oproti standardní doručovací době doporučujeme nakoupit nejpozději do nedělní půlnoci 17. prosince. Doporučení platí pro doručení na adresu i pro Balíkovnu, která oproti loňsku doručování zpomalila.

U pošty pouze upozorňujeme zákazníky na nedoručování na adresu s obvyklým odůvodněním adresát nezastižen. Pošta často nestíhá ani nechávat oznámení ve schránkách, proto doporučujeme svou zásilku vždy sledovat na stránkách pošty a telefonicky se informovat na nejbližší pobočce, zda-li tam již balíček není.

Balíčky u České pošty lze sledovat zde - číslo zásilky obdržíte v potvrzovacím e-mailu o expedici.

doruceni

OBJEDNÁVKY OD 19. PROSINCE

Objednávky od úterý 19. prosince se budeme snažit expedovat tak rychle, jak to jen půjde, riziko nedoručení do Vánoc se ale výrazně zvyšuje. Jedná se tedy o variantu pro vánoční dobrodruhy, která může a nemusí vyjít. 

OBJEDNÁVKY OD 27. PROSINCE

Expediční sklad Albi bude letos zavřený od 23. do 26. prosince. Zboží z daného období budeme expedovat od 27. do 29. prosince. Na vyřízení vánočních objednávek tedy nebudete muset čekat až do roku 2024!

NA CO SI DÁT POZOR

Při objednávce prosím pečlivě kontrolujte zadané kontaktní údaje i adresu, překlep nebo třeba neúplné jméno nebo telefonní číslo mohou znamenat zdržení zásilky nebo její nedoručení!

linka

ZÁKAZNICKÁ LINKA A EXPEDICE BĚHEM VÁNOC

Naše kolegyně ze Zákaznické linky (tel. 730 800 720 a e-mail eshop@mementerra.cz) budou pracovat i v průběhu vánoční doby (kromě 24. prosince) a budou odpovídat od 23. do 26. prosince na vaše e-mailové dotazy. Od středy 27. prosince až do 31. prosince bude navíc k dispozici i telefonní linka - vždy od 10:00 do 18:00.
1. ledna bude mít naše Zákaznická linka pauzu
stejně jako zbytek České republiky, ale od 2. ledna můžete počítat se všemi obvyklými službami od 7:00 do 18:00 ve všední dny, o víkendech potom začínají kolegyně o něco později, tj. od 10:00 do 18:00 hodin.  

Prosím, dejte kolegyním k dispozici dostatek času na vyřízení vašich požadavků. Případné reklamace a výměny zboží se budeme v rámci našich možností vyřešit už v období 27. - 29. prosince.

 Přejeme vám krásné Vánoce plné zážitků a nezapomenutelných vzpomínek. 

Albi nabízí u zboží zakoupeného v období od 1. do 31. prosince možnost vrácení zboží až do 31. ledna 2024 - na případné vyřízení výměn či vrácení peněz tedy budete mít dostatek času.